YUMURTALARIN SAKLAMA KOŞULLARI

YUMURTALAR NASIL SAKLANMALI

Taze yumurta tüketmeyeli uzun zaman olmuştur. Şehirleşmeye başlayan ülkemizde artık hiç bir ürünün tazesini bulamamakla birlikte organik olanınıda bulamıyoruz. Farketmiştirsiniz birçok markette yumurta kolileri marketin ortasında toza ısıya maruz kalıyor herhangi bir saklama koşuluna sahip değil. Üzerlerinde son kullanma tarihi yazsada en az bir ay o yumurtalar o raflarda duruyor. Buna rağmen almak zorundayız. Tabi yumurtaları bu şekilde aldığımız için evdeki saklama koşullarımız böyle olammalı. Birkaç önlemle yumurtalarımızı uzun süre dolaplarımızda saklayabiliriz. Öncelikle market aldığımız yumurtalarımızı dolaba koymadan önce iyice yıkayalım ve temizlendikten sonra kurulayalım. yumurtanın dış yüzü ne kadar sert olsada gözenekli olduğu için kötü kokları içine çekebilir. Dolaplarımızda kesinlikle yumurta kabı olmalı kapalı şekilde hava almamsı uygundur. Eğer yumurta kablarımız yoksa yumurtalarımızı plastik saklama kaplarına koyarak muhafaza edebiliriz. Bu bize daha temiz ve aile ekonomimize katkı sağlayacak yararlar sunar.

NOT: Yumurtalarımızı bu şekilde saklayabiliriz diye ihtiyacımızdan fazlasını almayalım çünkü tüketemediğimiz taktirde çöpe gidebilir.

Yazılarımız hakkında alt kısma yorum bırakmayı unutmayın, sizin görüşleriniz bizim için değerlidir.

PRATİK BİLGİLER TIKLA ⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Check Also

gümüş nasıl parlatılır, gümüş parlatma, gümüş nasıl parlar, gümüş nasıl temizlenir, Pratik bilgiler, ev ekonomisi, gümüşleri parlatmak, gümüşü ne parlatır

GÜMÜŞLERİ PARLATMAK

11th Haziran, 2020, 8:17 AM Bir çoğumuzun evinde gümüşten yapılma birden çok eşya bulunmaktadır. Gümüş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.