VAZODAKİ ÇİÇEKLERİ CANLI TUTMAK

VAZODAKİ ÇİÇEKLERİMİZİ DAHA UZUN SÜRE NASIL CANLI TUTABİLİRİZ?

Çiçekler güzel kokularının yanında görsel olarakta evimizin havasını değiştiren nesnelerdir. Güzellikleri kırılgalıklarından gelen çiçeklerimizi uzun süre canlı saklamak oldukça zordur. Bu zorlukların yanında da vazolarımızda bıraktıkları sarı lekelerde başka bir sıkıntıyı beraberinde getiriyor. Öncelikle çiklerimizin sap kısımlarını uzun bırakmaya dikkat edelim. Uzunun bırakılmaya saplar çiçeklerin ömürlerinin kısa olmasına sebep olacaktır. Ve sapların düz kesilmesi doğru değildir. Çiçek saplarını eğik yani çapraz keselim çapraz kesmek çiçek demetinin ömrünü uzaan başka bir detaydır. Çiçek demetlerini kesinlikle sıkı bir iple bağlamayalım ne kadar serbest bırakırsak o kadar rahat ederler. Bunları yaptığımız halde hala vazodaki çiçeklerimizin ömrü uzamıyorsa eksik olan birşey var demektir. Vazoya koyduğumuz suya bir tatlı kaşığı toz şeker eklememiz gerekiyor. Bu özel bilgi çiçeklerinizin ömrünü uzatacaktır. Tabi iki günde bir suyu değiştirip toz şeker eklemeliyiz ve saplarda çürüme varsa onları kesmeliyiz. Bu şekilde çiçeklerimizin ömrü uzayacak ve daha canlı bir şekilde haftalarca evimizin güzelliğine güzellik katacaklardır.

NOT: Çiçek bakımı zor olmakla birlikte insanların sinir ve stresini alan günlük hayatın negatif enerjisini üzerinizden atmaya yarayan bir uğraştır.

Yazılarımız hakkında alt kısma yorum bırakmayı unutmayın, sizin görüşleriniz bizim için değerlidir.

PRATİK BİLGİLER TIKLA ⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Check Also

gümüş nasıl parlatılır, gümüş parlatma, gümüş nasıl parlar, gümüş nasıl temizlenir, Pratik bilgiler, ev ekonomisi, gümüşleri parlatmak, gümüşü ne parlatır

GÜMÜŞLERİ PARLATMAK

11th Haziran, 2020, 8:17 AM Bir çoğumuzun evinde gümüşten yapılma birden çok eşya bulunmaktadır. Gümüş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.