KRİSTALLERİN PARLATILMASI

KİRLİ KRİSTALLER NASIL PARLATILIR

Bir çoğumuzun evlerinde vitrinlerimizi süsleyen kristallerimiz zamanla parlaklıklarını kaybederek sararır. Pencereleri açarak odalarımızı salonlarımızı havalandırsakta içeriye dolan toz kristallerin kirlenmesine sebep olur. Ayrıca evde tüketilen tütü ürünleride kristallerimizin zamanla sararmasına sebebiyet verir. Kristallerimizi parlatmanın bir kaç basit yolu vardır. Bulaşık makinemizin parlatıcı gözüne sirke koyarak yıkarsak güzel bir parlaklık elde ederiz ve kristallerimizde çizilme olmaz. Kullandığımız kimyasal maddeler kristallerimizin zarar görüp çizilmesine neden olur. Bunu en aza indirmek bizim elimizde sirke çizmemekle birlikte güzel bir parlaklık katar. Makineye atılamayan kristallerimiz ise derin bir kaba sıcak su konularak içerisine kristallerimizi yerleştirip sıcak suya biraz çamaşır suyu ilave edebiliriz sonrasında iyice durulamak gerekir. Aynı sıcak suya limon ve sirke ilave ederekte benzer sonuçları elde edebiliriz.

NOT: Unutmayalım ki kirlenmeden önlemini almak temizlemekten daha kolaydır. Alınan önlemler yalnız kristallerimizi değil evimizdeki diğer eşyalarında yeni kalmasını sağlayacaktır.

Yazılarımız hakkında alt kısma yorum bırakmayı unutmayın, sizin görüşleriniz bizim için değerlidir.

PRATİK BİLGİLER TIKLA ⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Check Also

gümüş nasıl parlatılır, gümüş parlatma, gümüş nasıl parlar, gümüş nasıl temizlenir, Pratik bilgiler, ev ekonomisi, gümüşleri parlatmak, gümüşü ne parlatır

GÜMÜŞLERİ PARLATMAK

11th Haziran, 2020, 8:17 AM Bir çoğumuzun evinde gümüşten yapılma birden çok eşya bulunmaktadır. Gümüş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.