KİRLİ ÇAYDANLIKLAR

Kirli çaydanlıklar hepimiz için bir sorun oluşturur. Bu sorundan nasıl kurtulmamız gerektiğini bir türlü bilemeyiz. İçerisinde çay unutulmuş çaydanlık yada uzun süre kullanılmış çelik çaydanlıklar zamanla kararır. makineye atmakla da çıkmaz bu karartılar. Bu sorundan kurtulmak için. Lekeli çaydanlığımıza biraz çamaşır deterjanı ( özellikle sıvı deterjan tavsiyemizdir) koyarak içerisini dolduracak oranda su ilave edip kaynatıyoruz. bu işlemi yaptıktan sonra bulaşık makinemize atarak yada elde durulayabiliriz. bu işlemi ayda bir yaparak hem çaydanlığımızı parlak ve temiz tutarız hemde yapmış olduğumuz işlem sayesinde çaydanlığın kaynak yerlerinin çürümesini engellemiş olururuz.

NOT: Bu işlem çaydanlığınızın kaynak yerlerinden kopmasına sebep olabilir kaynak kısmında çürüme olmuşsa bu işlem orada birikmiş kiri pası attığı için çaydanlığınızın kaynak kısmı zarar görebilir. Çaydanlıklarınız tamamen kirlenmeden yapmanızı tavsiye ederiz.

Yazılarımız hakkında alt kısma yorum bırakmayı unutmayın, sizin görüşleriniz bizim için değerlidir.

PRATİK BİLGİLER TIKLA ⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Check Also

kirli fincanlar nasıl temizlenir, bardakta kalan kirlerin temizliği, porselen temizliği, çay lekesi nasıl temizlenir, kahve lekesi, içecek lekeleri nasıl çıkar

Fincandaki İzler

FİNCAN DAKİ İZLERİ YOK ETME : Kahve ve çay bazen fincanlarda çıkmayan lekeler bırakır. İşte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.