GÜMÜŞLERİ PARLATMAK

Bir çoğumuzun evinde gümüşten yapılma birden çok eşya bulunmaktadır. Gümüş eşyalar dekoratif amaçlı kullanımda pek çok evin havasını değiştirir ve güzellik katar. Tabi her güzelliğin bir bedeli vardır. Gümüş zamanla havayla temasıyla birlikte kararıp leke tutmaya başlar. Bunları engellemek imkansızdır ama temizleyerek bu lekelerden ve karartılardan kurtulabiliriz. Gümüş parlatma için marketlerde birçok ürün bulunmaktadır bu ürünler hem sağlık açısından hemde ekonomik olmayışlarıyla bizlere zarar veriyor diyebiliriz. zaten evimizdeki her sorun için kimyasallara sarılmaya kalkışırsak altından kalkamayız bu işin . Önereceğimiz bir kaç yöntemle gümüşlerinizi parlatmakla kalmayıp evinizin havasınıda değiştireceksiniz. bu işlemler zahmeytli olmakla birlikte herhangi bir zararda içermiyor.

DİŞMACUNU YÖNTEMİ

Herhangi bir diş macununu gümüş eşyanın üzerine sürerek orta sertlikte bir bezle (hafif ıslatılmış) dairesel hareketlerle silerseniz gümüşlerinize çok güzel bir parlaklık katabilirsiniz. işlem sonunda gümüşlerinizi yıkamayı ve kurulamayı unutmayın çünkü gümüşleriniz üreinde kalan su damlacıkları tekrar lekelenmesine sebep olabilir.

KARBONAT LİMON YÖNTEMİ

Derin bir tencerenin dibini kaplıyacak şekilde aleminyum folyo saralım ardından kaynamış suyu dökelim. Limon suyunu ve Karbonatı bu suya ekleyip karıştıralım ardından gümüş eşyalarımızı bu suda biraz bekletelim lekelerin çıkıp çıkmadığını kontrol ederek gümüş eşyalarımızı çıkarıp durulayıp kurulayalım.

NOT: Kusursuz işlemler için gümüşlerimiz fazla kararmadan ve kirlenmeden bu işlemi üşenmeden ayda bir tekrarlayalım

PRATİK BİLGİLER TIKLA ⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Check Also

kirli çaydanlıkların temizliği, pratik temizlik bilgileri, mutfak tüyoları, pratik bilgiler, kirler nasıl çıkar, kireç nasıl temizlenir, çaydanlık lekeleri

KİRLİ ÇAYDANLIKLAR

6th Mayıs, 2020, 8:17 AM Kirli çaydanlıklar hepimiz için bir sorun oluşturur. Bu sorundan nasıl …

2 comments

  1. inanırmısınız pratik bilgileriniz harika evdeki bir çok sorunuma kesin çözüm buldu sağol yemek evim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.