Cupcake Tarifi

Yiyebilmek için sabırsızlandığım cupcakeler..

cup_kek

Tek kişilik yumulmalık cupkekler çok revaçta bu aralar. Bir arkadaşımın baby shower partisine davet edildim. Çok şık bir cafe de bütün kızlar bir araya geldik. İçeriye girdiğimde beni karşılayan arkadaşlarım dışında gözüme ilk çarpan tabiki de özenle süslenmiş birbirinden lezzetli görünen harika cupcakeler,şeker hamurundan yapılmış  kurabiyeler ve süslemeler dikkatimi çekti ve istemsiz bir şekilde kendimi bu harika standın önünde buldum. Önce bu yemeğe kıyamayacağınız özel tasarım cupcakelerden kaç tane yemeliyim diye düşündüm. Rejimde olduğum için belki de sadece bir tane yemeliydim. Ama hepsinden de birer ısırık almalıyım diye düşünmüyor değildim.Çünkü hepsi de birbirinden lezzetli görünüyorlardı.

kup-kek

Anne adayını tebrik ettim ve yerime geçtim parti biran önce başlasa da yemeğe geçsek diye kendimle bir süre mücadele ettim. Danslar edildi,hediyeler açıldı ve sonun da beklediğim an gelmişti,sıra ikramlardaydı. Önce tasarımıyla beni etkileyen üzerinde aromalı kocaman bir marshmalow olan çikolata sosuna batırılmış ve üzerinde minik şekerlemeler olan pembe pastayı yemeliydim. Daha sonra üzerinde şeker hamurundan yapılmış bebek figürlü olan kekten yemeliydim,sonra sonra derken tam anlamıyla 6 tane kek yemiştim ve pişman değildim. Bu minik keklerin damağımda bıraktığı lezzet o gün kendimi harika hissetmeme neden olmuştu. Haliyle espiriler,gülüşmeler,kahkahalar tam kıvamında yer ve tat buldu.İyi ki de bulmuş.

 

 

Check Also

cevizli kek, cevizli kek tarifi, cevizli kek tarifleri, cevizli kek yapılışı, cevizli kek nasıl yapılır, kek tarifleri, keks reseptleri, pasta tarifleri, tort

Cevizli Kek

29th Nisan, 2020, 8:22 AM Malzemeler 3 adet yumurta 3/4 su bardağı toz şekeri 1/2 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.